Sabah Gazetesi – Yeni Oyunlarla Hareketli Bir Sezon Başlıyor – Gergedan Yapım ve Organizasyon

Sabah Gazetesi – Yeni Oyunlarla Hareketli Bir Sezon Başlıyor

image
Posted On:11.22.2019

Tiyatro dünyasında hareketlilik başladı. Geçtiğimiz yılın en çok izlenen komedi oyunu ‘Yetersiz Bakiye’, yoluna bu yıl da devam edecek. Hande Subaşı ve Hakan Yılmaz’ın rol aldığı, Gergedan Yapım imzalı oyun, kredi kartı borçlaryla mücadele eden bir çiftin komik hallerini anlatıyor. Gergedan Yapım’ın ortağı olan ve ikinci sezonda kadroya oyuncu olarak katılan Cengiz Şahin’le buluştum. ‘Yetersiz Bakiye’nin iki sezonda 200 kez sahnelendiğini ve seyircinin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını söyleyen Şahin, oyunun ikincisi için çalışmalara başladıklarını belirtti. Şahin, yeni sezonda Gergedan Yapım’ın dört yeni projeyle seyirci karşısına çıkacağını da söyledi. Hakan Yılmaz, ‘Yetersiz Bakiye’nin yanı sıra yeni bir oyunda daha rol alacak. Partneri ise; yıllar önce bir dizide birlikte oynadığı güzel oyuncu Ebru Cündübeyoğlu. Birbirlerine çok yakıştırılan ve o dönem ekranın en komik ikilisi olarak gösterilen Yılmaz ile Cündübeyoğlu, bu kez Pucca’nın kaleme aldığı bir oyunla izleyiciyle buluşacak. Biraz gerilim de içeren romantik komedi türündeki oyunun ismi henüz belli değil. Cengiz Şahin, bu oyunda ceset rolüyle sahnede olacak.

TÜRKPENÇE’DEN ‘PATATES’
Yeni sezonun bir diğer iddialı yapımında, sürpriz bir ismin imzası var. Emre Kınay’la rol aldığı ‘Sondan Sonra’ oyunundaki performansıyla adından söz ettiren Ahu Türkpençe, bir süredir yeni bir oyun arayışı içindeydi. İçine sinen bir oyunla karşılaşmayan ünlü oyuncu, en sonunda kalemi kağıdı eline alıp kendi oyununu yazdı. Oyunun adı ‘Patates’. ‘Çirkin Betty’yi anımsatan oyunda; seyirci, çirkinliği sebebiyle beğenilmeyen genç bir kızın dönüşümünü izleyecek. Oyun için Türkpençe’ye partner arayışı devam ediyor.

KADRO DEĞİŞTİ
Daha önce Aysa Prodüksiyon tarafından sahnelenen ve Günay Karacaoğlu ile Fırat Doğruloğlu’nun başrollerini paylaştığı ‘Şenlikli Limonata’, Gergedan Yapım prodüksiyonuyla yeniden izleyiciyle buluşacak. Ancak bu kez oyunda Gökçe Özyol ile Akasya Asıltürkmen rol alacak.
Çocukların büyük ilgi gösterdiği ‘Canım Kardeşim’ gösterilerinin yanına bir çocuk oyunu daha geliyor. Akıllı telefonlardaki uygulamayla tanınan kedi ‘Tom’un maceraları, ‘Talking Tom ve Arkadaşları’ adlı gösteriyle çocuk izleyicilerle buluşacak.

‘KAFKAS TEBEŞİR DAİRESİ’
‘Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı’ ve ‘5. Frank’ gibi kendilerine has biçimde yorumladıkları oyunlarla beğeni kazanan Tiyatro Adam, yeni sezonda Brecht’in ‘Kafkas Tebeşir Dairesi’ni sahneleyecek. Ümit Aydoğdu’nun yönettiği oyunun provaları devam ediyor. Tiyatroseverlerin yakından tanıdığı, ‘Profesyonel’ oyununun da yazarı olan Duşan Kovaçeviç’in ‘İntiharın Genel Provası’ adlı oyunu da ekibin bir diğer projesi. Emrah Eren’in yöneteceği oyunda; Fatih Koyunoğlu, Selen Öztürk, Erdem Akakçe ve Kadir Çermik rol alacak.
Didem Balçın, Mert Fırat ve Harun Tekin’in Ataşehir’de açtığı DasDas’ta da sezonun ilk oyunu belli oldu. ‘Çirkin’ adlı oyunla; Yiğit Kirazcı, Gizem Erdem, Edip Tepeli ve Volkan Yosunlu sahnede olacak.

Kaynak – Sabah Gazetesi Günaydın Haberi