Dilek Türkan – Gergedan Yapım ve Organizasyon
image

Dilek Türkan

Türk müziğinin modern sesi Dilek Türkan, "Suya Söyledim" albümü ile 13 Nisan'da Kemal Kurdaş Salonu'nda sevenlerinin karşısında...

Huzur veren sesi ile sevenlerinin uzun süredir beklediği Dilek Türkan'ın "Suya Söyledim" albümü, Sony Music etiketiyle müzikseverlerle buluşuyor. Yeni albüm şarkılarının ilk kez çalınacağı ve sanatçının sevilen şarkılarından oluşan Gişe Organizasyon tarafından düzenlenen turne ise İstanbul, Ankara ve İzmir ile başlıyor.

Dilek Türkan'ın ikinci solo albümü olan Suya Söyledim'de 10 şarkı yer alıyor. Prodüktörlüğünü Derya Türkan ile beraber üstlendiği albümde, "Mazi Kalbimde" tangosunun bestecisi Necip Celal Andel, Neveser Kökdeş, Bedri Noyan gibi birçok değerli isim yer alıyor.

Dilek Türkan, "Suya Söyledim" albümünde Türk müziğinin en sevilen şarkılarını Alp Ersönmez ve Cenk Erdoğan'ın yepyeni düzenlemeleriyle masalsı ve kendine özgü bir tarzla yeniden yorumluyor. Albümünde ayrıca sözleri Sezen Aksu ve Bülent Ortaçgil'e, müziği ve düzenlemesi ise Erkan Oğur'a ait "Bir Ömürlük Misafir" adlı şarkıyı ilk kez seslendiriyor. Barış Güleç'in çektiği su altında gerçekleştirilen albüm kapak fotoğrafları, albüm isminden esinlenerek çekilmiş görüntülerden oluşuyor.

Dilek Türkan'ın "Suya Söyledim" albümü sözü ve bestesi Erol Sayan'a ait olan çıkış şarkısı ve yönetmenliğini Tan Tunçağ'ın üstlendiği "Bana Bir Aşk Masalından" video klibiyle de aynı anda ekrandaki yerini alıyor.

No event found.