Anadolu Ateşi Etkinlikleri – Gergedan Yapım ve Organizasyon
image

Anadolu Ateşi

Dünyaca ünlü dans topluluğu Anadolu Ateşi, 17. yılında efsane bir prodüksiyonla 13 Ocak Cumartesi gecesi 5000’inci gösterisine çıkıyor.

Mustafa Erdoğan’ın hayalini gerçeğe dönüştürme kararı alıp 1999 yılında gazetelere “dansçı aranıyor” ilanları vermesiyle başladı “Sultan’s of the Dance”. Ardından başvuran 750 aday arasından seçilen 90 genç ile bir buçuk yıl süren zorlu bir çalışma temposu geldi. Günde 8, zaman zaman 16 saat süren provalar, kostümlerin, müziklerin tamamlanması, estetik egzersiz, diyetisyen ve masaj uzmanları ile çalışmalar, strech ve yoga. Dansçılar Anadolu ritmlerinin notasyonu konulu teorik dersler aldılar, halk dansları adımları, bale ve modern dans konularında yoğunlaştılar.

Ve 3 Mayıs 2001 tarihinde 3-4 gösteri için sahne alıp daha sonra yurt dışında sahnelenmesi planlanan gösterinin, aylar önce biletlerinin tükenmesi nedeni ile Türkiye’deki programının uzatılması kararıyla Anadolu Ateşi, 2002 yılında dünya turnesine başlayabildi. Anadolu Ateşi halen devam eden turnelerinde 100 ülkede (bir çok ülkeye defalarca gidilmiştir) 5000’e yakın gösteri ile 50 milyonu aşan sanatsever tarafından izlenildi. Bugüne kadar yapılan yurtdışı turneleri ve tanıtım çalışmalarıyla dünyanın sayılı dans toplulukları arasında gösterilen Anadolu Ateşi, ulusal kültürümüzün gücüyle, evrensele ulaşan en görkemli projedir.

Anadolu Ateşi, Amerika’da New York Madison Square Garden, Chicago’da Chicago Theater, Fransa’da Bercy, Çin’de Çin Halk Parlamento Binası, Moskova’da Kremlin Palace, Mısır’da tarihi Muhammet Ali Camisi ve Piramitlerin Önü gibi dünyanın en önemli merkezlerinde gösteri yapmış ve cumhurbaşkanları, başbakanlar, krallar, ülke liderleri tarafından ayakta alkışlanmıştır.
Dünyaca ünlü Dans Grubu Anadolu Ateşi düzenli olarak her yıl Nisan-Kasım arası yaz döneminde kendi gösteri mekanı Antalya Aspendos Arena’da haftada 2 gün sahne almakta ve ülkemize gelen turistlere kültürel zenginliğimizi gerçekleştirdikleri gösterilerle sunmaktadır. Anadolu Ateşi ilgili dünya basınında haberlerin sayısı 15 bini geçmiştir. Grup, 250 kişilik dansçı kadrosuyla aynı anda dünyanın farklı 3 yerinde gösteri yapabilmektedir.

Kreatif Ekip
Genel Sanat Yönetmeni : Mustafa Erdoğan
Yardımcı Yönetmen : Alper Aksoy
Süpervizör : Yılmaz Erdoğan
Koreograflar : Mustafa ErdoğanAlper Aksoy, Oktay Keresteci, Oğuzhan Özel, Abdullah Ateş
Müzik Yönetmeni : Yücel Arzen
Müzik Kayıt : Limon Ses Kayıt Müzik Yapım
Tarih Danışmanı : Nezih Başgelen, Doç.Dr. Rüstem Aslan
Kostüm : Sultan Gözcü Özel
Makyaj : Serkan Aydın
Teknik Ekip : Engin Aydın

Medya Sponsorumuz

image
No event found.